Północna obwodnica

Remonty nie tylko na chodnikach, ale również i na drogach. Ruszyły prace nad nową obwodnicą tzw. północną obwodnicą, która powstaje w okolicach Jeziora Średzkiego. Szczególnie z tej obwodnicy cieszą się mieszkańcy miasta Środa, którym bardzo przeszkadzają tiry  jeżdżące obok ich domów. Powstająca obwodnica jest szansą na zakończenie ich problemów.

Wiosna już niemalże zawitała i wraz z jej pierwszymi oznakami zaczęto prace związane z budową północnej obwodnicy, która pobiegnie przez naszą gminę w okolicach Jeziora Średzkiego i w głównej mierze przez miasto Środa. Inwestycję można podzielić na kilka etapów. Pierwszy z nich to odcinek od ulicy Topolskiej do Strzeleckiej. Kolejny etap będzie obejmował ulice Strzelecką i Niekielską. Trzeci etap to odcinek do skrzyżowania drogi 432 na Wrześnię. Zakończenie pierwszego etapu ma nastąpić w maju tego roku, a etapu drugiego latem tego roku. Całość inwestycji ma się zakończyć latem 2012 roku.

Północna obwodnica jest ogromną inwestycją, która choć zmieni znacznie organizację ruch na czas jej budowy to już spotyka się z przychylnymi komentarzami. Z nowo powstającej obwodnicy szczególnie zadowoleni są mieszkańcy miasta Środa Wielkopolska, którzy od lat narzekają na tiry, jakie przejeżdżają obok ich domów dzień w dzień. Pozostaje nam czekać, aż obwodnica zostanie ukończona i tym samym zniknie problem tirów. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planami.

Comments are closed.

line
footer
Wszystkie prawa zastrzeżone dla Softform projekty internetowe